Grecka Sałatka


Grecka Sałatka

Składniki:

Pomidor, ogórek, czerwona cebula, papryka zielona (ewentualnie nasza zółta polska), ser FETA i oliwki Kalamon  (inaczej Kalamata) lub/i Athinalies. Dodatkowo oliwa z oliwek, oczywiście nasza extra virgin, sok z cytryny (lub ocet winny), sól opcjonalnie i górskie aromatyczne oregano.

Wykonanie:

Wszystkie warzywa kroimy na grubsze kawałki. Pomidory w ćwiartki, ogórki w plastry, cebula też plastry (lub półplastry), papryka w plastry lub w większą kostkę. Możemy dodać szczyptę soli, polewamy oliwą i sokiem z cytryny, posypujemy całość oregano. Wszystko do smaku. Na 3-4 pomidory, jendego ogórka, jedną cebulę, paprykę oraz kilka kostek sera (około 70 gram) dodaję pół szklanki oliwy i wyciskam jedną cytrynę. Na koniec posypuję dużą ilością oregano i dodaję oliwki...8-12 sztuk.

Ciekawostki:

Popularna sałatka grecka nie posiada w swoim składzie zielonej sałaty i innych tym podobnych wypełniaczy. Jest treściwa i nie oszukana. Warzywa są pokrojone na większe kawałki, nigdy drobno jak słynna polska sałatka jarzynowa. Posiada w swoim składzie smaczne, wytrawne oliwki z pestką a nie stare podpsute oliwki, które w przytłaczającej większości goszczą na półkach naszych sklepów. Co więcej....oliwki nie śmierdzą mokrymi wytłoczynami i nie mają konsystencji błota!